Jeden konektor (bohužel) vládne všem. Konektorové peklo se jmenuje USB-C

Brzy to bude pět let, protože konsorcium fóra USB bylo realizováno splněno specifikace nového rozhraní USB typu C. Ano, nový konektor je oboustranný a poprvé jej připojte. Nepopiratelná výhoda. Skutečnost, že jste ji úspěšně zažili, ale to neznamená, že bude také fungovat.

Po novém konektoru uživatelé nejvíce nazývali. USB-C má ambice nahradit 12 konektorů, které byly použity až do té doby, že od roku 1996 se objevil. Ani neznáme. Obvykle najdete USB typ A (USB-A) v počítači, pak typ USB typu B typu (USB-B) typu (USB-B). Poté jsou uzavřeny do snížených mini-variant a mikro-varianty. Pro starší nebo levný mobilní telefon se setkáte s většinou mikro-b (mikrosb “ne oficiálně), ale tam jsou také mini AB nebo micro AB hybridy. Když přichází rychlejší standard USB 3.0, nové variace přidaly další elektrické piny, ale zároveň museli zůstat kompatibilní dozadu.

Zmatek na zmatku. V důsledku toho v budoucnu můžeme v budoucnu najít na počítačích, tiskárnách, mobilních telefonech, monitorech, brýlích VR, sluchátek, myši, automobilech, jen všude. Zní to super papír, ale ve skutečnosti nezmizí problémy nekompatibility. Všechna zařízení, kabely, rozbočovače nebo adaptéry společně nekomunikují.

USB-C je jen fyzický konektor
USB-C říká nic o tom, co cirkuluje. Jedná se o pouze fyzikální šířkový konektor 8,25 mm, výška 2,4 mm obsahující 24 pinů. Dva kolíky jsou pro sílu, dva pro podlahu, šest z nich se používá pro přenos dat a dva jsou určeny pro “přetížení”. Je to duplexní port, takže můžeme také najít stejnou sadu pinů, i když změníte orientaci. Všechny piny by neměly být použity v zařízeních nebo kabelech. A kdy už ne stejným způsobem. To jsou tyto vzduchové řetězce největšího zmatku USB-C.

Kromě fyzického konektoru máme logické nebo elektrické rozhraní. Na USB-C může spustit bývalý USB 2.0 s 480 Mbps. V mobilu nebo tabletách se s ní setkáváme denně a je to škoda. Interní úložiště může mít rychlosti psaní nebo odečty v pořadí stovek MB / S, ale při připojení k počítači používáte maximálně 60 Mbps.

V roce 2008 přišlo USB 3.0 (SuperSpeed) na 5 Gbps (625 Mbps). Od roku 2013 existuje specifikace USB 3.1 (SuperSpeed ​​+) s rychlostí 10 Gbps (1250 Mbps). Ještě komplikovanější, protože je rozdělen do USB 3.1 Gen1 (USB 3.0 faktory s omezením 5 GB / s) a USB 3.1 GEN2 (10 GB / s).

Řada výrobců ve specifikacích naznačuje, že jejich zařízení nabízí USB-C, ale už ne říká, jak jsou elektricky. Současně se s baudovými úrovněmi se mohou lišit až dvacetkrát. Stručně řečeno, USB-C by neměly být používány s USB 3.1 a naopak v USB 3.1 není podmínkou pro použití USB-C. Tyto změny s nově přijatým standardem USB 3.2. Zdvojnásobil rychlost 20 Gb / s, ale potřebuje jiné kolíky. Bude fungovat pouze na USB-C.

Pokud právě mluvíme o přenosech USB, mohlo by to být vždy jistý. Ale přes stejné rozhraní, můžete také cirkulovat, video nebo vyšší výkon, opět mnoha způsoby.

USB-C místo dobíjecího vřetena
Pojďme se zastavit s mocí. Původní verze USB měla až 2,5 W (5 V, 0,5 a), která pro myši, klávesnici atd. Náročnější zařízení jako zmíněné tiskárny používané z externích zdrojů. S USB 3.0 provedlo výkon na 4,5 W (0,9 A). To nestačilo pro rychlejší dobíjení mobilních telefonů nebo tablet, takže rozšíření baterie USB nabitá až 7,5 W (1,5 A) a 25 W (5 A). Ve výchozím nastavení může USB-C zpracovávat až 15 W (5 V, 3 A), ale také poskytuje funkci napájení, kterým může být nataženo až 100 W (20 V, 5 A).

Výkon Stowatt je dostačující k řízení monitoru přímo z grafické karty nebo naopak, že monitor může načíst připojený notebook. Prostřednictvím konektoru, energie, data (monitor slouží jako dokovací stanice) a audiovizuální signál.

Bohužel situace vždy komplikuje skutečnost, že všichni ostatní mobilní výrobci dnes využívají svůj vlastní techno

Leave a Reply

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *