Jaké jsou hardwarové požadavky Windows 11? Seznam podporovaných CPU je absurdně malý

Windows 10 může být nezbytná pro práci na 15letých počítačích. Ale nová okna 11, na druhé straně, snížit spoustu počítačů. Přezkoumali jsme jejich požadavky a hlavně na největší skryté zrady: Microsoft zemřel více či méně na všech procesorech starších tří let.

Jaké jsou hardwarové požadavky Windows 11? Seznam podporovaných CPU je absurdně malý

O víkendech jsme se zabývali tématem zabezpečovacích modulů TPM, společnost Microsoft náhle nainstalovala tak, aby ji vyžadovala jako povinná PC strana, pokud se jeho majitel chce přesunout do nových Windows 11. To je však složitější a problém je daleko od jen TPM. Pravděpodobně bude dobré zkoumat požadavky odděleně. Mnoho lidí se zajímá, že počítač ovládá počítač odcházející neuspokojivé, i když se zdají, že budou respektovat všechno. Proč je to tolik?

Microsoft má různé požadavky s Windows 11, z nichž jeden se týká pouze nově produktu hotových počítačů, jejichž výrobci chtějí logo kompatibility. Pokud stavíte nebo upgradujete nebo upgrade, takové věci, jako je notebook, musí mít webovou kameru nebo také. To však může být klíčové pro vývoj notebooků a kanceláří a jejich tlak na jejich vybavení a kvalitu, takže pokud jste zvědaví, můžete procházet tento 17-stránkový dokument.

Základní požadavky nejsou dobré. Již víme, že je již TPM 2.0, že společnost Microsoft chce chránit boot a systém škodlivého softwaru na šifrování disku na různé pokročilé funkce, které mohou potřebovat pouze “podnikání”.

Začínáme: GPT, UEFI, vyžadovaný bezpečný start

Kromě toho bude systém Windows 11 podle společnosti Microsoft vyžadovat spuštění se zabezpečeným bootemem Active (tj. Kontrola podpisu spuštěného operačního systému), s formátem disku GPT a počítač musí mít firmware UEFI (také s emulací dědictví BIOS, tzv. CSM). Zde je první problém, protože i když UEFI je dostatečně používán dlouhými a bezpečnými botami (na rozdíl od FTPM, téměř všechny karty posledních deseti let) by měly být podporovány mnoha dalšími, mnoho starších dat může mít stále zděděné bios – poslední platforma Tenhle chlap mám na mysli AMD FX / AM3 +.

Gpu.

Když budou mít starší počítače problém, existují grafické požadavky. Microsoft uvádí, že GPU jsou vyžadovány s řadičem WDDM 2.0. Jedná se o technologický standard, který představil Windows 10 v roce 2015, ale starší řidiči vždy pracují v W10, což stále nemůže být WDDM 2.0. Pro W11 však budete muset také podporovat DirectX 12. Co to znamená?

Pro AMD musíte mít GPU s GCN nebo novější architekturou a totéž platí pro APU. Přinejmenším Radeon HD 7730/7750/7770 a silnější / novější model, s APU, musí být generace Kavera a novější, nebo kabiny. Předchozí APU Trojice / Richlandová a Lanna, stejně jako ti s malými jádry bobcat jsou smůla, také levné populární karty, jako je Radeon 5350/6350. NVIDIA by možná mohla použít FERMI grafiku, která získala značné zpoždění, ale DirectX 12 podpora v roce 2017 (uživatelé museli vidět dostatek klikaté, i když Grand Cena nebyla oznámena. Kepler a Maxwelly pak tyto technologie podporovat.

V Intel, Sandy Bridge Bridge, most Ivy, který nedostal DirectX 12, ale také se zdá Haskell. Na začátku DX12 podporovalo, ale implementace bylo řečeno, že otevírá zranitelnost bezpečnosti, takže společnost Intel znovu odstranila. Tento IGP tak má také nešťastný a musíte mít pravděpodobně nejméně 14 nM generace širokou. Možná by to byl starší starší zranitelný řidič W11, pokud MS nebude ovládat a neblokuje takovou starou verzi s černou listinou.

Procesor, RAM, Disk: Poprvé pouze 64 bitů, atomů UTRUM

Kromě toho jsou tyto tradiční hypotézy, které nejsou obtížné. Společnost Microsoft prohlašuje, že procesor musí mít alespoň dvě srdce (to je poprvé, co jádro není oficiálně dostatečné) a takt “alespoň” 1,0 GHz. Zde se vyskytuje minimální problém. Ale co je horší, existuje něco jiného: Microsoft vyžaduje poprvé 64bitový CPU, i když 32bitové W10 funguje. Windows 11 To může být první systém, který nefunguje 32bits (i když operace 32bitového aplikačního softwaru pravděpodobně).

To bude problém pro zachování atomů Intel’s / Celer a Pentia, který se nachází v mnoha levných noteboocích a Mini PC. Intel pomocí 32bitové UEFIS od začátku a ačkoli se jedná o 64bitové procesory, díky 32bitové firmware, Windows 64-bit nelze spustit (nebo nainstalovat). Tak, tato zařízení mohou mít smůlu s W11.

Tyto tablety a tyto notebooky, jakmile nadšené nadšené, také nadšené na související požadavky: Microsoft s W11 poprvé bude vyžadovat 4 GB RAM, stejně jako alespoň 64 GB skladování. Jsou však nyní rozumné minima – s méně vzpomínkami, můžete použít 32bitové verze systému Windows 10, ale je to dost na okraji. Skutečnost, že tato zařízení budou “vyrovnat kopr”, je to ŠKODA, ale možná pro jejich omezený hardware, bude lepší zůstat na W10, zejména když podporují do roku 2025 (což by mohlo být dost).

Hlavní problém: Whitelist s pouze novými procesory

Tímto způsobem by požadavky CPU, RAM a disk by se vůbec nezdálo špatné a byly by všechny nejmenší stezky všeho. Bohužel, společnosti Microsoft, zároveň více přibližných požadavků na procesor: společnost má “whitelist” procesory, které jsou podporovány a zatím nebudou stačit o 2 × 1 GHz, ale musí být také CPU v tomto seznamu. Microsoft Aplikace, která kontroluje požadavky, skutečně označuje, že váš počítač nemůže dostat systém Windows 11, pokud máte chybějící procesor. Je to zrada, které jsme byli v úvodu.

Problém je v tom, že seznam je velmi krátký a existuje jen mnoho nových procesorů – dokonce i některé z nedávných posledních roku 2018 nerozuměl mezi vybraným! Seznamy naleznete zde:

  • Intel procesory podporované v systému Windows 11
  • Procesory AMD podporovány v systému Windows 11
  • Procesorový rameno (Qualcomm) podporováno v systému Windows 11

Intel: jádro 8. generace a vyšší

Intel procesory začínají až 8. generace, tzn. KABY LAKE REFRESH procesory, kávová káva, jezero whisky a později (2017-2018), ale více káží jezero (7. generace) nebo skoletí (6. generace). A nic staršího se na seznamu neobjevilo. Takže, písčitý most, most Ivy, Maswell a Broadwell také smůla. Některé xeons jsou založeny na serveru SkyLlake-SP, ale nepotřebujete Skylamake-X ještě (X299 platforma).

Úspora energie a levné atomy, celerely a Pentia se zdají být podporovány Lake Gemini (2017), vše před zmizením jezera Apollo.

Nezdá se, že rozdělení podporovaných a nepodporovaných transformátorů byla řízena materiálními bázemi, protože některé skyllitter architektury deriváty jsou, jiní ne. Seznam připomíná datum zveřejnění, že se architektura rozhodla.

AMD: Renzen 2. 12nm Generation 2000, Apus 3000, Athlones 300

To nedává hodně dobré logiky v procesorech AMD. Žádný ze starších generací procesorů před podporou Architektura Zen Architecture je podporována, ale Microsoft provedl linku divize až do o něco dále. Nepodporováno 1000, ale na generaci 2000 – pouze však pouze v případě pinnacle CPU hřebene 12 nM, jako je 2700x, 2600 (modely 2600 (1200af a 1600AF modelů, což opravdu nezahrnuje, ale neuvedené). Kromě toho mají sítě štěstí v první generaci, ale druhá generace (2950x, 2990wx atd.) Je již podporována. Generování 3000 a později, pak podporovány.

V případě APU, stejně jako vestavěné grafické procesory, společnost Microsoft již nepodporuje svou první generaci 2000 (Raven Ridge), ani model, jako je tarify 3 2200 g, 5 200 g nebo generování “mobilního APU 2000. Novější apus generace 3000 (Picasso), ale jsou již podporovány, i když materiál je téměř totožný – jsou aktualizovány z generace 2000. Nedělá velký smysl. Společnost EPYC jsou podporovány ve druhé a třetí generaci (7002 Řím, 7003 Milán), společnost Microsoft nepodporuje první generaci 14 nM EPYC 7001.

Stejný řádek lze také vidět v levných procesorech AMD Athlon, společnost Microsoft nepodporuje nic z první generace 200. Ale modely Athon 300/3000 jsou opět uloveny v milosrdenství. Ale v tomto případě je již chápán, protože Athlons 300 jsou vždy stejné silikonem 14nm, že generace 200, tam je rozdělení 14nm vs. 12nm chlazení nefunguje. Nejsi pravděpodobně se zdá, že mnoho z 300 mělo smysluplné opravy nebo vylepšení proti sérii 200, za kterou by tento silikonový závěs měl spolupracovat (ale také je třeba aplikovat na APU 3000 a 2000, ačkoli rozdíl mezi 12 nm a procesu 14nm).

První notebooky s rukama s Snapdraognem 835 mají hodně štěstí

Dokonce i procesory ramene nevyhráli posádku. Microsoft potřebuje pouze procesory Qualcomm, což je jeho jediným oficiálním partnerem. Je podporován Snapdragon 850, Snapdragon 8cx, jejich deriváty, stejně jako Microsoft SQ1 a SQ2, které jsou speciální verze pro surfování. Společnost Microsoft však odmítne podporovat notebooky s pažemi první generace s okny s procesorem Snapdragon 835. Seznam není. Snapdragon 7c je však podporován.

Jaké požadavky budou “obtížné”?

Samozřejmě, že otázka je, zda některé z těchto aplikací nemohlo být opuštěno, aby umožnily Windows 11 přenášet tolik uživatelů. Například by to mohlo být podporováno počínaje zděděným BIOS bez bezpečného start? Společnost Microsoft bude muset udržovat dva režimy v kódu, který by to nemohl chtít, ale nebylo by to takové zátěž.

Mám trochu strach, že zůstane žádost o grafiku DirectX 12 (a ovladače WDDM 2.0). Zrychlení grafického rozhraní aplikací a systém na GPU je poměrně důležitá pro přírubu a plynulost, ale program GPU program je také velmi nepříjemný a také častý zdroj chyb, inkompatibilit a problémů. Pokud tedy společnost Microsoft nemusel podporovat staré GPU a mohl se zaměřit pouze na modernější DirectX 12 kompatibilní – a současně na nových ovladačích podporujících WDDM 2.0, to by pravděpodobně čistý a zefektivnit Windows 11. Vyžaduje nízké společnosti Microsoft.

I když je pravda, že pro virtualizované systémy může být nuceno udržet všechny nepokryté názory záloh. Proto můžete být prostředkem bez DX12 grafiky Windows 11 běh – i když je proveden bez zrychlení, otrava je o tom, zda je životaschopný pro obyčejné uživatele.

Největší nadějí o zmírnění požadavků na Draconian Seznam podporovaných procesorů. Ve svém případě, stejně jako nevytváří žádnou důležitou funkci nebo technologii, doufá se, že “podpora” je nerovnoměrný požadavek. Možná je to to, že v podpoře Microsoft CPU slibuje dobrou operaci, zatímco na starých transformátorech by to bylo zcela bez záruky – ale doufám, že Windows 11 nebude zabráněno předcházet takový procesor a použití. Přinejmenším doufáme, ale není potvrzeno.

Možnosti úlevy v CPU?

V tomto případě však společnost Microsoft uvedl, že seznam nemusí být konečný a neexistuje pouze procesory, pro které společnost Microsoft určitě splňuje požadavky na bezpečnost, stabilitu a tak dále. Říká se, že to dělá, dokud nebudou dodržovat procesory AMD s architekturou ZEN 2 (ale v seznamu, známe některé procesory generace Zena 1) a Intel Core. A novější nástupci,

Nicméně, nyní během testování a zveřejnění Windows 11 Insider Stread Windows, výsledky budou vyhodnoceny výsledky a říká se, že společnost Microsoft hledá nejstarší generační procesory, které také dodržují. Jako kandidáti, Intel Core 7. Generace a další procesory AMD s první Zen architekturou první generace. Relativně pozoruhodný je, že článek nejprve obsahoval formulaci, kterou intel 6. Generace (Skuleater) “rozhodně selže”, stejně jako bez možností vyššího procesoru AMD architektury ZEN, tedy rýpadla, pálky, drtiče a rypadla, stejně jako Ekonomické apu s bobcatem nebo jaguarem bez nevrácký. Tato věta byla odstraněna později, je možné, že společnost Microsoft ještě není ochoten vydat takové definitivní soudy, zejména pokud nejsou přijaty nadšením.

Doufejme, že zdůrazněné číslo hardwaru bude nakonec co nejvíce, ale bude to, že pokud tento explicitní seznam skutečně znamená, že CPU / APU má explicitní podporu, ale v jiných Windows 11 bude také fungovat a nebude uměle omezena. Možná se to stane (a zdá se, že je to nejúčinnější), ale ještě není jasné, zda je tento optimistický scénář plný.

Má aktualizovat Microsoft Otevřít systém Windows 11, bez ohledu na generaci a věk procesoru?

  • Ano, umělé omezení je hloupost / zloba.
  • Ne, ale pouze pokud jsou skutečné technické důvody, jako jsou chybějící funkce nebo instrukce.
  • Ne, dlouhodobá údržba oken a korupčních limitů kompatibility, bez předchozího hardwaru bude lepší.
  • Počítače přes 3 až 4 roky patří k šrotu.
  • Nevím.

Výsledek

První zasvěcená sestavení Windows 11, že společnost Microsoft zpřístupnila, není ve skutečnosti rozšířit, musí mít procesor umístěný v bílém seznamu. Zároveň nevyžaduje ani přítomnost TPM 2.0. Microsoft však popisuje jako dočasné zmírnění požadavků, které mají být testovány co nejlépe a tolik uživatelů. Proto to stále neznamená, že benevolentní uzávěr oka bude také jít na hotovou verzi systému. Možná budeme muset hodně křičet a vzdát se znechucení.

Leave a Reply

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *